Ayvalık ve Min

Ayvalık’ın sembolü olmuş Şeytan’ın Kahvesi ve At Arabacılar Meydanı’nın tam ortasında yer alan otelimiz, karşılıklı tekne seferleri ile Cunda’ya arabasız ulaşım için de çok rahat bir lokasyonda.

Keyifli akşam yemeklerinizden sonra püfür püfür deniz havasından odanıza yürüyerek gelmek, Ayvalık’ın ara sokaklarında fotoğraf çekerken kaybolmak, deniz kenarında keyifli bir yürüyüşe çıkmak, Ayvalık’ın plajlarına toplu taşıma veya arabanızla en fazla 20 dakikada ulaşmak için birebir.

Kuzey Ege’nin sularında serinlemek isterseniz Min Ayvalık’tan Sarımsaklı Plajları 8 km, Cunda – Pateriça plajları 13 km, Badavut Plajları 12 km uzaklıktadır. Toplu taşıma ya da arabanızla en fazla 20 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayvalık dalış sporuyla ilgilenenler için de önemli bir destinasyon. 24 ada ve 60 dalış noktasıyla oldukça zengin bir dalış deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayvalık’a özgü kırmızı mercanları keşfedebilirsiniz.

Gezi planlarınızı biraz daha genişleterek Kuzey Ege’nin zengin tarihine dalmak istiyorsanız, antik dönemin Ailolis/Eolya olarak adlandırılan bölgesinde, yerleşim kalıntıları denizin altında da devam eden, Bergama krallarının yazlık olarak kullandıkları, çam ağaçları içinden geçilen antik kentleri hayal edebilirsiniz. Ayvalık’a gelip de Bergama Akropolü ve Asclepion’ununu ziyaret etmemek kayıp olur. Akropol’e teleferikle çıkmanızı ve dünyanın en eski ikinci sağlık merkezi Ascelepion’u ziyaret etmenizi öneririz.